Jak wypełnić formularz VAT-R?


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kapusta/domains/xn--pomysnabiznes-0hc.com.pl/public_html/wp-content/plugins/adsense-daemon/Adsense-Daemon.php on line 243

Warning: A non-numeric value encountered in /home/kapusta/domains/xn--pomysnabiznes-0hc.com.pl/public_html/wp-content/plugins/adsense-daemon/Adsense-Daemon.php on line 243

Jak wypełnić formularz VAT-R? Formularz VAT-R składasz wtedy, gdy chcesz zgłosić się jako płatnik podatku od towarów i usług. Musisz zgłosić się koniecznie, jeśli przekroczysz kwotę przychodu 150000 zł w danym roku – zostajesz wtedy Vatowcem czynnym. Można też zostać Vatowcem biernym, jeśli potrzebne jest Ci tylko posiadanie NIP EU. Tak czy tak za rejestrację zapłacisz 170 zł. Oczywiście zaliczysz też słynne ksero w Urzędzie Skarbowym po 40 groszy za stronę, gdyż jeden egzemplarz zgłoszenia rejestracyjnego trzeba zostawić w urzędzie.

Jak wypełnić formularz VAT-R

W polu A5 nie wpisuje się imienia i nazwiska naczelnika Urzędu Skarbowego, tylko sam tytuł z numerem urzędu.

Wniosek VAT-R

Na drugiej stronie zaznaczyłem to co podpowiedziała mi urzędniczka z okienka. Wybrałem kwartalne składanie deklaracji.

VAT-R

Pole C3 wypełniasz wtedy, jeśli planujesz świadczyć usługi, dostarczać towary lub nabywać towary od i do kontrahentów z krajów UE. Zostanie nadany Ci wówczas numer NIP-UE. Na nadanie NIPu europejskiego trzeba poczekać kilka dni, a sprawdzić można to na stronie: http://ec.europa.eu/ Dokładnego linku nie podam, bo zmienił się od czasu, gdy ostatnio sprawdzałem czy jestem w ich bazie. Jak znajdę to dopiszę.

Nie wiem czy rzeczywiście koniecznością jest składanie VAT-R w tym samym dniu, w którym zakłada się działalność gospodarczą, a jak mnie poinformowano w Urzędzie Miejskim. Musiałem bowiem dopisać adnotację, że w dniu założenia firmy nie podejmowałem czynności objętych podatkiem VAT.

Nie wiedziałem zupełnie jak wypełnić formularz VAT-R, ale na szczęście Pani w okienku z napisem “Rejestracja” była dość pomocna.

Poniżej są otrzymane pocztą po kilku dniach skany potwierdzeń zarejestrowania mnie jako podatnika VAT. Zadziwiające, że oba pisma przyszły w oddzielnych kopertach, choć wysłane zostały z tego samego urzędu. Polska – bogaty kraj, a kryzysu, o którym trąbią w mediach widocznie nie ma.

rejestracja vat potwierdzenie

Potwierdzenie zarejestrowania podmiotu jak podatnika VAT.

rejestracja vat uePotwierdzenie zarejestrowania podmiotu jako podatnika VAT UE.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
Jak wypełnić formularz VAT-R?, 8.7 out of 10 based on 3 ratings

Comments are closed.