Jak założyć działalność gospodarczą w Białymstoku?


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kapusta/domains/xn--pomysnabiznes-0hc.com.pl/public_html/wp-content/plugins/adsense-daemon/Adsense-Daemon.php on line 243

Warning: A non-numeric value encountered in /home/kapusta/domains/xn--pomysnabiznes-0hc.com.pl/public_html/wp-content/plugins/adsense-daemon/Adsense-Daemon.php on line 243

Jak założyć działalność gospodarczą w Białymstoku? Wniosek CEIDG-1 oraz instrukcję jego wypełnienia możesz pobrać stąd, a następnie dostarczyć po wypełnieniu do odpowiedniego pokoju w budynku Departamentu Obsługi Mieszkańców przy ul. J.K. Branickiego 3/5. Możesz też wypełnić wniosek przez internet na stronie ceidg.gov.pl (firma.gov.pl) i w ciągu 7 dni zjawić się pod wskazanym adresem w celu podpisania wniosku. Zakładanie działalności krok po kroku opisałem szczegółowo w tym wpisie.

jak założyć działalność gospodarczą w białymstoku

Jak założyć firmę w Białymstoku?

Na stronie Urzędu Miejskiego bip.bialystok.pl znajduje się elektroniczny system rezerwacji. Aby zarezerwować wizytę, należy wybrać sprawę, którą chcemy załatwić, wybrać dzień i godzinę planowanej wizyty. Po wypełnieniu wymaganych pól (podanie numeru PESEL) i wybraniu przycisku “Rezerwuj” wyświetli się potwierdzenie rezerwacji. Zarezerwowanie jednej wizyty upoważnia do załatwienia tylko jednej sprawy. W wybranym dniu, co najmniej 5 minut przed umówioną wizytą, należy pobrać bilet wpisując numer ewidencyjny (PESEL) na monitorze dotykowym automatu biletowego w budynku Departamentu Obsługi Mieszkańców przy ul. J.K. Branickiego 3/5. Nieodebranie biletu przed zaplanowaną godziną powoduje anulowanie rezerwacji. Wydaje się, że rezerwowanie wizyty nie jest jednak koniecznością, bo kolejki nie było wcale. Co więcej, jak później sprawdziłem, to tego dnia, gdy i ja zakładałem działalność to oprócz mnie dokonało tego w Białymstoku jedynie około 20 osób. Był to bodajże pokój 209 znajdujący się na ostatnim piętrze, ale nie dam głowy.

Po złożeniu wniosku CEIDG będziesz zmuszony odwiedzić jeszcze co najmniej jeden urząd. ZUS (ul. Młynowa 29) w celu złożenia ZUS ZUA oraz w zależności od miejsca zamieszkania: Pierwszy Urząd Skarbowy – Świętojańska 13 lub Drugi Urząd Skarbowy – Plażowa 17. W ZUSie formularz ZUS ZUA znajdziesz na półkach w sali, gdzie przyjmowani są interesanci, na pierwszym piętrze. Sposób wypełnienia wniosku ZUS ZUA znajdziesz w jednym z wpisów. Urząd Skarbowy odwiedzasz, jeśli zamierzasz być płatnikiem VAT lub w celu złożenia upoważnienia UPL-1 dla księgowego, by wysyłał za Ciebie wszelkie deklaracje. Formularz VAT-R dostaniesz w sali kasowej w okienku z napisem Rejestracja i tam go oddasz po wypełnieniu, a upoważnienie UPL-1 złożysz w pomieszczeniu z napisem Kancelaria, jeśli dobrze pamiętam.

Liczę, że wystarczająco klarownie udało mi się wyjaśnić jak założyć działalność gospodarczą w Białymstoku. Sam proces nie jest szczególnie skomplikowany i teoretycznie można wszystko załatwić w ciągu jednego dnia. W moim przypadku było tak, że zjawiłem się w ZUS-ie kilka dni po założeniu firmy, gdy miałem już numer REGON. Prawdopodobnie nie trzeba koniecznie czekać aż Ci go łaskawie nadadzą i wypełnić formularz ZUS ZUA bez wymieniania go. Później pewnie zostanie on dostarczony elektronicznie do wszystkich urzędów jakie korzystają z bazy GUS-u. Pamiętaj tylko, że na wizytę w ZUS-ie po złożeniu wniosku CEIDG-1 masz tylko 7 dni.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (7 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)
Jak założyć działalność gospodarczą w Białymstoku?, 9.7 out of 10 based on 7 ratings

Comments are closed.